Kategoriler

Protez Tırnak

“Hızlı kırılan tırnaklar, sürekli bakımlı gözükmek isteyen bayanlar hatta tırnak yeme alışkanlığı olan bay ya da bayanlar için güzelliğin yanı sıra tedavi amaçlı da yapılabilen bir uygulamadır.”

 

Protez Tırnak; deforme olan, sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır, 21 gün daima parlak, ilk günkü gibi bakımlı görünüm kolaylığı sunar.

Protez tırnak ile kısa tırnaklar bir saat içerisinde uzatılabilir ve istenildiği gibi şekil verilebilir.

Doğal tırnağınızın üzerine jel yada akrilik tozuyla yapılan uygulamadan sonra tırnaklar 3 kat daha sağlamlaştırılır isteğe göre uzatılır ve şekillendirilir, protez tırnak uygulamasıyla doğal tırnaklarınız uzaması durmaz devam eder, el tırnakları ortalama olarak 21 gün içerisinde uzar ve protez tırnak ile doğal tırnak kökü arasında uzamadan kaynaklı boşluk oluşur bu oluşan boşluğun doldurulması ve tüm protezlerin revize edilmesi durumuna “bakım dönemi” denir.

Bakım dönemi kişinin tırnak uzamasına göre değişiklik göstermekte olup 2-4 hafta arasında değişmektedir.

Protez tırnak kişinin isteğine göre 21 gün hiç bozulmadan duran kalıcı french’li, seçeceğiniz renkte kalıcı ojeli hatta 21 gün aynı şekilde kalabilecek kalıcı dizaynlı olarak da tercih edilebilir..

21 gün aynı görüntüden sıkılırım diyenlerdenseniz naturel renk seçeneğini tercih edip doğal tırnak rengindeki protezler üzerine istediğiniz ojeyi silip asetonla çıkarabilme alternatifi de mevcut üstelik sürekli oje sürüp çıkarmanıza rağmen protez tırnağınız deforme olmadan 21 gün aynı parlaklıkta ve görüntüde kalabiliyor. Oje sürmek istemediğiniz zamanlarda da hala bakımlı gözükmek mümkün.

Kısacası protez tırnak yoğun çalışan bayanlar için de, sürekli ev işiyle uğraşıp tırnaklarının bakımıyla yeteri kadar ilgilenemeyen hanımlar için de hayat kolaylaştırıcı bir uygulama.

 

En çok sorulan soruları sizler için cevapladık.

 

Protez Tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir.

Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir ve hazırlığı ve çıkarılışı doğru yapıldığı takdirde protez tırnak doğru uygulama ile tırnağa zarar vermez.

 

Protez tırnak ne kadar süre kullanılabilir?

Protez tırnak rutin bakımları yapıldığı sürece istisnai durumlar dışında istediğiniz kadar kullanılabilir.

 

Protez tırnak ile tırnak yeme tedavisi aynı şey midir?

Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur bu nedenle tip ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar.

Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

 

Protez tırnak doğal tırnak görünümünde yapılabilir mi?

Evet yapılabilir, hatta erkeklere dahi yapılabilir. Protez tırnağın uzunluğu, şekli, rengi tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir.

Protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Şimdilerde bayanlar sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine bile jel uygulatarak tırnaklarını koruma altına alıyorlar.