İpek Kirpik – Volume Kirpik

İpek Kirpik, Sürekli makyaj yapmak, her gün rimel sürmek gibi ihtiyaçlarınızı ortadan kaldırır ve sürekli anlamlı ifadeli bakışlar, dinç ve bakımlı bir görünüm sağlar.”

İpek kirpikte doğal kirpiğin kalınlığı ve gürlüğü göz önünde bulundurularak, her bir doğal kirpiğe tek bir ipek kirpik eklenir.

Geliştirilen ipek kirpik uygulamalarında son dönemlerde revaçta olan ve bazı ülkelerde Russian Volume olarak da adlandırılan Volume Eyelashes yani Volum Kirpik  uygulamasıyla ipek kirpiğin görüntüsünü -aslında doğallığını da diyebiliriz- yeterli bulmayan bayanlar için geliştirilmiş uygulama sistemi, volume kirpik uygulamasıyla her bir kirpiğe daha ince seçeneklerde birkaç ipek kirpik eklenerek istenilen gürlük ve volume verilebiliyor.

Bunlar 2d, 3d, 4d, 5d, 6d... olarak istenilen gürlüğe göre değişebiliyor.

Bu uygulama da kişinin isteğinin yanı sıra orijinal kirpiğinin yapısı da önemli dolayısıyla uygulama yeterince profesyonel olan uzman tarafından yapılmalı.

Kişinin gür kirpik istemesinin yanı sıra doğal kirpiğinin cinsi, kalınlığı kaldırabileceği ağırlık hesap edilerek uygulama yapılmalıdır. Aksi takdirde doğal kirpik eklenen volume, kirpiklerin ağırlığını kaldıramayabilir ve zarar görebilir. Bu yüzden uzmanın profesyonelliği önemlidir.

Aynı durum ipek kirpik içinde geçerlidir çünkü ipek kirpikler kalınlık uzunluk hatta kıvrıklık olarak bir çok seçenektedir.

Önemli olan doğal kirpiğinize uygun işlem geçirmektir. Bu nedenle uzmanınızı yada tercih ettiğiniz salonu iyi seçmeniz gerekmektedir.