İpek Kirpik

ipek kirpik

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik kirpik uygulamasına ve malzemesine verilen genel isimdir.

İçeriğinde vizon, saf ipek, doğal insan saçı karışımlarının oluşturduğu yapay kirpik maddesidir. Bu yapay ipek kirpiklerin doğal kirpiklere farklı teknikler uygulanarak yarı kalıcı/dönemsel uzatma, yoğunlaştırma, şekillendirme işlemine de “ipek kirpik uygulaması” denilmektedir. İpek kirpik uygulaması suya, havuza, denize dayanıklı bir uygulamadır ve 3-4 hafta bakımlı görüntü sağlar, rimel kullanmak istemeyen ya da rimelin verdiği görüntüden daha doğal daha etkili bir görüntü elde etmek isteyenler, makyaja ayrılan zamandan tasarruf etmek isteyenler için mükemmel bir uygulamadır. Makyajsızda dinç bakımlı bir görüntü sağlar üstelik kişinin tercihine göre değişen doğallık, yoğunluk ve uzunluk alternatifleri vardır.

 

İpek Kirpik Uygulaması

Doğru uygulama teknikleri ve doğru malzeme kullanımına özen gösterermek koşulu ile her doğal kirpiğe bir adet ipek kirpik eklenerek uygulanır, ipek kirpikler suda denizde çıkmaması ve 3-6 haftalara kadar kullanılabilmesi sebebiyle uzun süreli kullanım ve bakımlı gözükmeyi sağlar tamamen el işçiliğiyle uygulanan ipek kirpik uygulamalarda kişinin kendi tercihine ve uzman görüşürüyle göz yapısına göre farklı uzunluklar ve kalınlıklarda uygulanabilir

İpek kirpik uygulamasına ek olarak daha volümlü görüntü sevenler için russian volüm lashes yani volüme kirpik uygulamaları da yapılmaktadır.

Volüme kirpik ile ipek kirpik arasındaki farkı soracak olursanız ipek kirpik her kirpiğe belirli kalınlıklarda tek tek takılırken volüm kirpik çok fazla kalınlık seçeneği ile istenilen volüme yada şekilde göre 2d,3d,4d,5d,6d volüm gibi seçeneklerde de takılabilir.

Kısacası doğal görüntü sevenler için ipek kirpik daha hacimli görüntü sevenler isede volüm kirpik uygulama seçenekleri vardır.

Tüm bu seçenekler kişinin isteği üzerine belirlenebilirken uygulamadan kişinin kirpik yapısının seçilen uygulamaya uygun olması da çok önemlidir.

Örneğin ince güçsüz yapıdaki kirpiklere 6d volum gibi çok gür uygulamalar yapmak doğal kirpiğe zarar verebilir.

 

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpik uygulamasının fiyatları ortalama olarak sezon ve sezon dışı dönemleride göz önünde bulundurarak 200tl ile 400 tl arasında değişiklik göstermektedir

Bunlar tek kullanımlık uygulama fiyatları olup ipek kirpiği kullanıma devam etmek isteyenler için (kullanım durumuna göre) 3. Ve 4. Haftada bakım yapılması gerekmekte olup bakımlaqr da ücrete tabidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

En çok sorulan soru bu soru olsa gerek ve ne yazik ki ipek kirpik uygulamasında ülkemizde kötü uygulama deneyimleri yaşamış çok fazla insan olduğu içinde bizim bu önyargıyı aşmamız uzun zamanlarımızı aldı

Öncelikle bilinmesi gereken ipek kirpik uzmanının çok donanımlı bilgilere sahip olması gerekir standart başlangıç eğitimleri bu uygulamayı yapmak için yeterli değildir Ukrayna, Rusya, Uzak doğu ülkeleri önde olmak üzere bu sektör üzerine üniversiteler ve donanımlı kurslar bulunuyor

Fakat ülkemiz de Gerek malzeme çeşitlerinin  yeterince bulunmaması gerek bazı eğitimcinin yeterli bilgiye sahip olmaması sebebi ya da uzmanın gerekli hassasiyeti göstermemesi sebepleri ile yanlış uygulamalar ve yanlış malzeme kullanımı ipek kirpiğin zarar verdiği algısını oluşturdu..

İpek kirpik doğru uygulama yapılır, doğru malzeme kullanılır ve kullanıcı bakımı doğru yaparsa kirpiklere zarar vermez

Daha önce başka yerlerde uygulama yaptırmış ve bize gelen müşterilerden aldığımız geri dönüşler de bu iddiamızı destekler durumdadır fakat her zaman da belirttiğimiz gibi uygulama kadar kişinin kullanımı da önemlidir.

 

İpek Kirpik Kullananların Bunları Yapmaması Gerekir?

Yüz üstü yatmak, rimel sürmek, gözleri ovalamak, düzenli taramamak, aşırı göz makyajı yapmak, yağlı makyaj çıkarıcıları ve kremleri kullanmak, ipek kirpikleri çekerek çıkarmaya çalışmak, bakımlarına zamanında gelmemek, çıkarma işlemlerini kendi yöntemleriyle ya da amatör bir yerde yaptırmak, kaynar suyla yıkamak. Bunlar ipek kirpiğin ömrünü kısaltmakla beraber doğal kirpiğe de zarar verir

 

İpek Kirpik Ne Kadar Dayanır       

İpek kirpik tek kullanımlık uygulamalarda( kişinin kullanımına göre) 4-6 hafta kullanılabilir

Ya da  3 haftada bir rutin periodlarla bakım yaptırarak ise  3-4 ay kadar kullanılabilir.

 

İpek Kirpik Öncesi Sonrası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart