Kalıcı Makyaj

SON ZAMANLARIN OLMAZSA OLMAZI KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ ESTETİĞİ.

Kalıcı Makyaj

“SON ZAMANLARIN OLMAZSA OLMAZI KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ ESTETİĞİ.”

Karşımıza Microblading, Micropigmentasyon, Permanent Makeup, Bio Kıl tekniği gibi birçok isimle çıkıyor. Peki nedir tüm bunlar?
Aslında tüm ana başlığıyla baktığımızda Permanent Makeup yani Kalıcı Makyaj uygulamaları bu uygulamalar sadece kaş için değildir. Dudak, eyeliner, ameliyat izi, scar kapatmak, kayıp meme uçları yada revizyonları kaybolan dudak çizgileri hatta saç simülasyonları için bile kullanılan bir tür pigment implantıdır.

Kullanım süreleri işlem yapılan bölge ve cilt yapısına göre farklılık gösterir. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran asıl özellikler ise işlem yapılan derinin uygulama tabakası ve kullanılan malzemedir.

Dövme boyaları yağ bazlı malzemeler olup kalıcı makyaj boyaları geçici su bazlı malzemelerdir ve birkaç aşamada tamamlanır en önemlisi geçici olmasının bir çok avantajı vardır.

Bunlar;

  • Büyük önem taşıyan ilk avantaj yanlış yapılan uygulama risklerinde ciltten kolaylıkla çıkarılabilir olmasıdır. Rötüş adı verilen 2. işlem yapılmaması halinde ciltten 2-6 ay içinde atılması hatta cilt soyucu kremler ile bu sürenin dahada hızlandırılabilir olması ve hatta lazer uygulamalarıyla bir iki seansta kolaylıkla çıkarılabilir olması diyebiliriz.
  • Deri üzerinde boyanın ilerleyen zamanlarda renk değişimi yapmasına mavi, yeşil gibi cildimizde iz bırakacak ve kötü görüntü yaratacak renklere dönmesine engel olmak.
  • Sürekli değişen moda yada yüzümüzde tarzımızda yapacağımız olası estetik değişlikler ve deformasyon için yenilenebilme özelliklerinin bulunması.

Biz kısaca kalıcı makyaj için geçici olan güzeldir diyor ve geçici olan uygulamaları tercih etmenizi öneriyoruz.