Kıl Tekniği Kaş

kıl tekniği ile kaş

Kaşlar yüzümüzde tüm ifademizi belirleyen bir konumdadır. Kızgınlığımızı, üzüntümüzü, şaşkınlığımızı mimiklerimizin de desteği ile dışa vuran, aynı zamanda yüzümüzün estetik, karakteristik ve orantılı bir görünümde olmasında büyük rol oynayan bir yapıdır.

İfadesinde eksiklik hisseden, asimetrik, seyrek yada düşük kaşlara sahip kişiler için geliştirilmiş birçok teknik ile doğru görüntüyü yakalamak mümkün hale gelmiştir.

Peki nedir bu teknikler? Son dönemlerin vazgeçilmezi kıl tekniğinin detayları nedir? kimler için uygundur? Tüm bu soruların cevaplarını verelim.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Nedir?

Eski dönemlerde yapılan kalıcı ve yapay görüntüdeki dövmelerin aksine, kıl tekniği tamamen doğallığı hedefleyen, doğal kıldan ayırt edilemeyecek şekilde deri üzerine yarı kalıcı boyalar kullanılarak yapılan üç boyutlu kıl çizimleridir.

Kaş kılının doğal çıkış yönüne uygun olarak, tek tek ve özenle çizilen üç boyutlu kıllar sayesinde elde edilen görüntü ile daha dolgun ve simetrik kaşlara sahip olmak mümkün hale geliyor.

Kıl tekniği son zamanlarda en çok microblading tekniği ile anılsa da, aslında kendi içinde çeşitliliğe sahiptir. Microblading tamamen manuel aparatlar ile cihaz kullanılmadan yapılan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra aynı işlem micropigmentasyon adıyla anılarak profesyonel cihazlar yardımıyla da uygulanabilir.

 

Kıl Tekniği İle Kaş İşlemi Ne Kadar Kalıcı Olur?

Son zamanlarda oldukça ilgi gören kıl tekniği işlemi hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de kalıcılığıdır. Bu ve türevi işlemler genel olarak kalıcı makyaj başlığı altında toplandığından dolayı, birçok kişi tarafından ömür boyu ciltte kalacağı düşünülüyor. Ancak bu işlemin kalıcılığı cildin doğal yenilenme süresiyle alakalıdır. Ayrıca kullanılan pigmentler su bazlı olup bitkisel maddeler ile üretildiği ve bu maddelerin vücuttan atılabiliyor olması sebebi ile genellikle belirlenen ortalama süre kadar ciltte kalır.

Tüm bunlara bir de cilt tipini eklememiz gerekir ki kalıcılık konusunda en büyük etkendir. Eğer kişinin cildi yağlı ve gözenekli ise pigmentlerin ciltten atılmasına kolaylık sağlar.

Kalıcılığını etkileyen diğer durumlar ise cildinizin işlem esnasındaki hassasiyeti, kılcal damarlarınızın yapısı , ciltte eski işlem yada lazer uygulamalarının olup olmadığı ve işlem sonrası bakımlarınızdır. Tüm bunlar pigmentlerin cildinize tutunması konusunda önemli rol oynar.

Kıl tekniği uygulamalarında mikropigmentasyon için Ortalama olarak verilen süre 12-18 aydır. Microblading tekniğinde bu süre değişkenlik gösterebilir ve 9-15 aya inebilir. Microblading tekniği daha yüzeysel bir uygulama olduğu için kullanım ömrü cilt yapısına göre daha kısa olabilir. Ortalama 1 yıl sonra boyayı tamamen cildinizden atmak mümkündür.

Bazı kişiler kalıcı görüntü tercih etse bile aslında sağlıklı olan geçici olmasıdır. Bu sayede işlem sırasında olabilecek hataları, yanlış yapılan işlemleri ömür boyu cildimizde taşıma riskimiz yoktur. Hatalı uygulamaları ufak işlemlerle sildirmek mümkündür. Ayrıca günden güne değişebilen moda anlayışı zamanla beğenilerimizde farklılığa sebep olur. Bir dönem olabildiğince ince kaşlar moda iken günümüzde kalın ve dağınık kaşlar ilgi görmekte. Her dönem kendinde farklılık yapmayı seven kişiler için olduğu gibi, basit bir saç rengi değişimi yapan kişiler için bile kaşların görünümü ve yenilikler ile uyumu önemlidir.

Kısacası, yenilenebilir ve silinebilir olması aslında birçok açıdan büyük bir avantajdır.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Kontörü Fiyatı Nedir?

Kıl tekniği ile kaş kontörü yaptırmaya karar verdiyseniz eğer, bu işlemin fiyatının ne kadar olduğunu merak ediyorsunuzdur. Bu işlem ile ilgili net bir fiyat vermek doğru değildir. Çünkü herkes için aynı teknik uygulamak mümkün ve doğru olmayabilir.

Fiyatlar uygulanacak tekniklere, ihtiyaçlara, ciltte eski işlem olup olmamasına bağlı değişkenlik gösterebilir. Ortalama bir fiyat almak için iletişim numaramızdan bizlerle ulaşabilirsiniz.

 

Kimler Yaptırmalıdır?

Kıl tekniği kaş işlemi oldukça yaygın olan güzellik bakımından biridir. Kaşlarını kalem ya da far yardımıyla şekillendiren, dolgunlaştıran, kaş yapısından memnun olmayan ya da kaş dökülmesi yaşayan hatta hiç kaşı olmayan kişilerin bile tercih edebileceği  bir uygulamadır. Geçici bir uygulama olması da ilk deneyim yaşayanlar için avantajdır.

Bu uygulamada önemli olan kişinin doğallığını bozmadan ya da doğallığını takip ederek doğru teknik ile şekillendirme yapmaktır. Güzel olan bir diğer tarafı ise deniz, havuz ve banyodan çıktığınızda ya da makyajsız olduğunuz zamanlarda bile  hala dolgun gözüken kaşların verdiği dinç bir ifade ve makyajdan kazandığınız zamandır.

 

Kıl Tekniği Doğal Bir Görüntü Oluşturur Mu?

Bu teknik şehir hayatında zaman kazanmak isteyenlere, akmayan kaş makyajı isteyenlere ve kaş şekil bozukluklarından tamamen kurtulmak isteyenler için ideal bir yöntemdir.

Kıl tekniği doğru uygulama yapılırsa zaten en doğal görüntüye sahip olan tekniktir, fakat doğal görüntüyü sağlayan bir diğer etken ise tercih ettiğiniz kaş modelleridir. Salonlarımızda uygulama yapılmadan önce mutlaka yüz simetrinize ve altın orana uygun ölçülü ön çizim yapılır. Beğendiğiniz modeller çıkarılır, uzman önerileri sunulur ve uygulama siz onay verdikten sonra başlar. Tercihimiz ve önerimiz her zaman doğal ya da doğala yakın olandan yanadır, yüz simetrisine ve yapısına uygun olmayan kaşlar sizleri beraberinde de bizleri mutsuz edebilir.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıl tekniği kaş kontörü yaptırmadan önce kesin bir şekilde kararlı olmanızda fayda var. Aslında bu işlem geri dönülmez sonuçlar doğurmayıp, bir yıl içerisinde silinse de sonradan pişman olmamak adına iyice düşünüp uygulama yaptıracağınız uzmanı araştırmanızı öneririz. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise;

– Uygulama, iki bazen üç aşamada bitmektedir. İkinci seans yani rötuş tarihinizi geçirmemeniz kalıcılığı açısından önemlidir.

– Seanslar arasında bekleme süresi, minimum yirmi bir gün ortalama bir ay olmalıdır.

– Önerilen kremlerin düzenli kullanımı ve aynı zamanda önerilen oranlarda kullanılması önemlidir.

– Artık eski sistemlerde olduğu gibi işlem sonrası koyu bir görüntü oluşmamaktadır. Gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz, fakat yine de işlemden bir hafta sonra kaşlarınız ortalama %30-40 oranında açılır ve bu süreçte bazı hassas cilt yapılarında hafif kepek şeklinde kabuklar oluşabilir. Bu dönemi kabukları kopartmadan cildinizde yara oluşturmadan geçirmekte fayda vardır.

– İşlem sonrası hamam, sauna, solaryum, peeling gibi uygulamalar size belirtilen süre boyunca yapılmamalıdır.

– Yapılan uygulama için tavsiye edilen bakımlara uyulmalıdır.

Tüm bunlar için salonumuzda işleme başlamadan önce bilgilendirmenin yanı sıra, varsa kullandığınız kremler, ilaçlar yada hastalıklarınız hakkında konsültasyon formu bulunmakta olup, işlem öncesi ve sonrasındaki bakımı hakkında tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 

Microblading ve Micropigmentation (Mikropigmentasyon) Kıl Tekniği Arasındaki Fark Nedir?

Microblading yan yana dizilmiş minik jilet görünümlü micro iğneler yardımıyla, cilde kesiler açılarak manuel olarak uygulanır.

Mikropigmentasyon ise profesyonel cihazlar yardımı ile nokta iğne atışlarıyla uygulanır.

Her ikisinde de görüntü gözle ayırt edilemeyecek kadar aynı, uygulama şekli farklıdır. Kalıcılıkları cilt tipine göre doğru tekniğin seçilmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önemli olan doğru cilt yapısına doğru tekniği uygulamak ve uzmanın her iki tekniğe de hakim olup doğru analiz yapabilmesidir.

 

Diğer Teknikler Nelerdir?

Blok/Doldurma Tekniği

Eskiden kullanılan, daha çok kaş kontürü adıyla bildiğimiz blok / doldurma tekniği, günümüz şartlarında demode kalsa da kimileri tarafından hala tercih ediliyor. Kaşın komple aralıksız doldurulmasıyla uygulanan en eski tekniktir.

Gölgelendirme Tekniği

Gölgelendirme, pudralamadan önce yapılan  benzer bir uygulama diyebiliriz. Fakat gölgelendirme iğneleri farklıdır ve işçiliği pudralamaya göre daha kolay bir teknik sayılabilir. Flat iğneler yardımıyla yapılan bu teknik, pudralama tekniğine göre daha belirgin bir görüntüde olup blok kaş kontürüne nazaran da daha açık ve doğal bir görüntüye sahip diyerek tarif etmek mümkün olabilir.

Pudralama Tekniği

Kıl tekniğinin yanı sıra son zamanlarda doğallığından dolayı çok fazla tercih edilen bir diğer teknik ise pudralama tekniğidir.

Pudralama tekniği daha çok kaş farı ya da kaş kalemi gibi flu ama dolgun görüntü sevenler için idealdir.

Pudralama tekniği aynı zamanda kıl tekniği ile beraber de uygulanabilmektedir. Bölgesel kıl eksikliği görülen yerlerde, daha dolgun bir görünüm kazandırmak için pudralama tekniği ile destek verilebilir. Doğallıktan uzaklaşmadan yoğun bir görünüm sevenler için idealdir.

Ombre Tekniği

Pudralama  ve ombre  aslında uygulama tekniği olarak aynı olsa da, karşımıza yeni bir işlem gibi çıkabiliyor.

Ombre tekniği diye ayrılmasının sebebi, özellikle açık renkten koyuya doğru giden profesyonel makyaj görüntüsünde, fakat doğal renklendirmelere sahip olmasıdır.

İçeriği oylamak ister misiniz?
[Toplam Oy: 2 Ortalama Puan : 3]

Comments (2)

 • Ben kıl tekniği kş yaptırdım çok kalın oldu 1yıl oldu hala var bunlardan kurtulmanın bir yolu yokmuayrıca kaşlarım beyazlarmı yaşım 51

  Zeliha Bulurlar
  Cevapla
  • Merhabalar silme işlemi yapıyoruz gerekli bilgiyi ve randevu için 530 603 32 22 den irtibata geçebilirsiniz.

   admin
   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart