Protez Tırnak

Protez Tırnak

“Hızlı kırılan tırnaklar, sürekli bakımlı gözükmek isteyen bayanlar hatta tırnak yeme alışkanlığı olan bay ya da bayanlar için güzelliğin yanı sıra tedavi amaçlı da yapılabilen bir uygulamadır.”

Protez Tırnak; deforme olan, sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır, 21 gün daima parlak, ilk günkü gibi bakımlı görünüm kolaylığı sunar.

Protez Tırnak Nedir

Protez tırnak bakımlı gözükmek, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel yada akrilik malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır.

Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak fiyatları ilk uygulamalar için 150 tl den başlar protez tırnak uygulamalarında çok fazla seçenek ve süsleme sanatı bulunduğu için fiyat seçeneklere göre değişkenlik gösterir

Tırnaklarımız protez tırnak uygulaması ile de uzamaya devam ettiği için 3-4 haftada bir periodik bakım gerektirir.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır

Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre (önerilen 3-4 haftadır) periodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir kişi istediği zaman da çıkartılabilir

Protez Tırnak Çeşitleri

Akrilik Tırnak

Akrlik tırnak en eski protez tırnak malzemelerindendir, Akrilik toz maddesinin, akrilik sıvısıyla birleştirilmesi ile yapılan protez çeşidi genelde Uzakdoğulu uygulamacılar tarafından tercih edilir, hafif rahatsız edici bir koku içerdiği için çok fazla tercih etmesek te salonlarımızda da akrilik tırnak yapılmaktadır. Akrilik maddesinin günümüzde daha modernize edilmiş çeşidi de smart akriliktir.

Dipping Tırnak

Akrilik malzemesinin daha basit şekilde uygulanan bir çeşidir ağırlıklı olarak akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı kullanılır genellikle ekspress protez tırnak gibi yada amatör uygulamalar için tercih edilir.

Jel Tırnak

Bizim salonlarımızda en çok tercih ettiğimiz malzeme çeşidi jeldir.

Jelin parlak görüntüsü, koku içermemesi, renk alternatifleri ve dayanıklılığı nedeniyle en çok jel uygulaması yapmaktayız. Protez tırnak uygulaması için özel üretilen jel maddesinin tırnak üzerinde şekil verilmesi ile yapılan uygulamalardır.

Smart Akrilik

Aslında içeriğinde hem jel hem akrilik maddesini içeren bu ürün iki malzemenin de olumlu birçok özelliğini taşıyor

2018 güzellik fuarında tanıttığımız bu ürünün geliştirilen ve halen geliştirilmekte olan birçok farklı uygulama seçenekleri bulunuyor.

Smart akrlik uygulamaları gelecek sezon salonlarımız da farklı alternatif uygulama teknikleriyle mutlaka yer vereceğimiz hizmetlerden biridir.

Kısacası protez tırnak yoğun çalışan bayanlar için de, sürekli ev işiyle uğraşıp tırnaklarının bakımıyla yeteri kadar ilgilenemeyen hanımlar için de hayat kolaylaştırıcı bir uygulama.

 

Protez Tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir.

Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir ve hazırlığı ve çıkarılışı doğru yapıldığı takdirde protez tırnak doğru uygulama ile tırnağa zarar vermez.

 

Protez tırnak ne kadar süre kullanılabilir?

Protez tırnak rutin bakımları yapıldığı sürece istisnai durumlar dışında istediğiniz kadar kullanılabilir.

 

Protez tırnak ile tırnak yeme tedavisi aynı şey midir?

Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur bu nedenle tip ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar.

Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

 

Protez tırnak doğal tırnak görünümünde yapılabilir mi?

Evet yapılabilir, hatta erkeklere dahi yapılabilir. Protez tırnağın uzunluğu, şekli, rengi tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir.

Protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Şimdilerde bayanlar sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine bile jel uygulatarak tırnaklarını koruma altına alıyorlar